Drewniana komoda – mebel na lata

 

Drewniana komoda to symbol dobrego gustu i wysokiej jakości. Dzisiaj mogą sobie na nie pozwolić praktycznie wszyscy, ponieważ ich cena mebli uzależniona jest głównie od gatunku drewna użytego do jego produkcji.

 

Szukając komody do salonu bądź sypialni przeglądamy zwykle dziesiątki ofert, zanim znajdziemy właściwy mebel. Stawiamy przed nim wiele wymagań – musi być jednocześnie trwała, bezpieczna, elegancka i w przystępnej cenie. Wszystkie te wymagania spełniają meble drewniane.

 

Duży wybór gatunków drewna, różnorodność cenowa

 

Cenna drewnianych komód w dużej mierze zależy od gatunku drewna, z którego są wykonane. Rozpiętość cenowa jest tak duża, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Najtańsze są komody sosnowe i bukowe, nieco droższe jesionowe, a najdroższe dębowe i z drewna egzotycznego.

 

Drewniane komody – ponadczasowa niepowtarzalność

 

Drewniane meble mają tę ważną cechę, że nigdy nie wychodzą z mody i zawsze będą prezentować się lepiej, niż meble wykonane z płyty. Trudno jest także znaleźć dwa takie same meble. Naturalną cechą drewna jest to, że trudno jest zaleźć dwa takie same elementy. Różnią się one  między sobą nieznacznie kolorem i ułożeniem słojów. Całość jest jednak zawsze spójna i jednolita. Dzięki temu każda drewniana komoda będzie się od siebie odrobinę różniła. Z sprawą drewnianych mebli można wykreować więc wnętrze o niepowtarzalnym charakterze.

Drewniane meble polecamy zarówno miłośnikom prostoty jak i elegancji, ponieważ produkowane są w różnorodnej stylistyce, dlatego każdy jest w stanie znaleźć idealny dla siebie - zarówno miłośnicy stylu klasycznego, nowoczesnego, rustykalnego czy skandynawskiego.

 

Ponadprzeciętna trwałość

 

Elegancja i niepowtarzalne wzornictwo to nie jedyne zalety drewnianych komód, które decydują o ich popularności. Drewniane meble cenione są również za wyjątkową wytrzymałość i wysoką jakość wykonania. Tak naprawdę wystarczy o nie dbać i właściwie konserwować, aby drewniane komody służyły nawet kilku pokoleniom. Komody z płyty wyglądają estetycznie przez zaledwie kilka lat, w trakcie ich użytkowania matowieją, odpryskują, niekiedy odkształcają. W przypadku drewna takie zjawiska praktycznie nie zachodzą, a starzenie dodaje im charakteru.

 

Materiał naturalny i antyalergiczny

 

Drewno to materiał naturalny, który jest neutralny dla ludzkiego zdrowia. Preparaty, takie jak bejce, lakiery czy farby, stosowane do jego wykończenia, to również produkty ekologiczne, antyalergiczne, z licznymi testami potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Ponadto drewniane meble mają właściwości antystatyczne, czyli nie przyciągają tak dużo kurzu jak meble w płyty. Polecane są więc alergikom. Drewno cechuje również higroskopijność, czyli zdolność do absorpcji i oddawania wilgoci. Ta cecha sprawia, że przez długi czas drewniane meble utrzymują się w dobrym stanie, niezależnie od panujących warunków.

 

Drewniane komody to meble na lata dlatego, że opierają się próbie czasu – zarówno jeśli chodzi o ich trwałość jak i uniwersalną stylistykę, która nie wychodzi z mody.

Aneta Demianowicz

Grupa Chrobry sp. z o.o.