Łóżko do sypialni - z szufladą czy ze skrzynią?

Wybierając łóżko do sypiali kierujemy się przede wszystkim wygodą. Stawiamy więc na dobrej jakości materac oraz solidną konstrukcję ramy.  I słusznie! Nie zapomInajmy jednak przy tym o innym ważnym aspekcie, jakim jest jeszcze praktyczność, bo wygodne łóżko może być jeszcze wyposażone w szuflady bądź skrzynię.

Łóżko ze schowkami przyda się zarówno w małej jak i dużej sypialni, bo niezależnie od wielkości pomieszczenia zawsze okazuje się, że w szafie brakuje miejsca. Producenci mebli do sypialni okazują się bardzo pomysłowi i oferują ciekawe oraz praktyczne rozwiązania, które pomagają znaleźć miejsce tam, gdzie pozornie ich nie ma. Są nimi łóżka z szufladami bądź skrzynią. Które będzie lepsze?

Szuflady czy skrzynia na pościel?

Wspólną cechą łóżek z szufladami i skrzynią jest to, że zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania. W pojemnikach tych można przechowywać kołdry, poduszki, pościel bądź koce. To meble wielofunkcyjne, które łączą w sobie co najmniej dwie funkcje. Dzięki nim nie trzeba będzie szukać dodatkowej przestrzeni w szafie, a pod łóżkiem nie będzie zbierał się kurz. To, które rozwiązanie ostatecznie zostanie wybrane, zależy nie tylko od upodobań, ale przede wszystkim wielkości pomieszczenia.

Aby móc cieszyć się zaletami szuflad w sypialni, musimy mieć przede wszystkim odpowiednią ilość miejsca, która potrzebna będzie do ich wysunięcia. W przypadku łóżka o szerokości 160 cm będzie to ok. 80 cm, jeśli szuflady wysuwają się z obu stron. Decydując się na szuflady warto pamiętać, aby wybierać łóżko fabrycznie z nimi zintegrowane. W przeciwnym razie narażamy podłogę na zarysowanie i przyczyniamy się do przemieszczania kurzu.

Do małych i wąskich sypialni praktyczniejsze będą łóżka ze skrzynią,  którą otwiera się poprzez podniesienie do góry stelaża z materacem. Unoszenie, wydawałoby się ciężkiego stelaża, nie jest jednak uciążliwe. Producenci łóżek stosują mechanizmy, które ułatwiają podnoszenie stelaża - można to nawet zrobić jedną ręką.

Aneta Demianowicz

Grupa Chrobry sp. z o.o.