Zalety, które powinno posiadać każde łóżko do naszego mieszkania to: komfort, estetyka, wytrzymałość, stabilność i funkcjonalność. Wszystkie te cechy łączą w sobie łóżka wykonane z drewna! Drewno to najbardziej tradycyjny surowiec, z którego wykonywane są łóżka. To właśnie drewniane meble od lat cieszą się popularnością, co świadczy o ich ponadczasowości i wytrzymałości. Drewniane łóżka nie tylko świetnie sprawdzają się w tradycyjnej sypialni, doskonale prezentują się także w nowoczesnych wnętrzach. Jest to mebel, który nigdy nie wyjdzie z mody, jest długowieczny, a w razie potrzeby mamy możliwość odświeżenia go zmianą koloru bejcowania. Łóżka drewniane są w 100% naturalne, nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji. Są nie tylko odporne na upływ czasu, ale także bezpieczne dla osób cierpiących na alergie, czy dla dzieci.

Drewniane meble mają same zalety!

Łóżka drewniane są meblami doskonałymi pod każdym względem. Drewno jest materiałem plastycznym, wdzięcznym w obróbce, a jednocześnie niezwykle wytrzymałym, odpornym na działanie czynników środowiskowych, jak i na mechaniczne uszkodzenia. Bez problemu znajdziemy łóżka drewniane w rozmaitych, niebanalnych formach, które posłużą nam przez wiele lat, zaskakując swoją solidnością. Ponadto, drewno to surowiec bardzo uniwersalny, doskonale wkomponuje się we wnętrza w różnym stylu, jeśli więc zdecydujemy się na drewniane meble, bez trudu możemy w przyszłości eksperymentować z aranżacją wnętrz, bez konieczności wymiany wszystkich szaf, stołów i łóżek. Łóżka drewniane wspaniale prezentują się w swej naturalnej postaci, ale będą równie piękne, gdy pokryte zostaną kolorowym woskiem, farbą czy lakierem. Jeśli więc dziś pragniemy mieć naturalne sosnowe czy bukowe łóżko, a za jakiś czas zamarzy nam się łóżko białe – zmiana koloru będzie prosta, a efekt zdumiewający!

Tapicerowane łóżka mają jedną wielką zaletę - możemy wybrać sobie kolor, fakturę obicia. Daje to niezwykle wiele możliwości. To oczywiście znacznie ułatwia dopasowanie łóżka do wystroju sypialni. Inną zaletą jest ciekawa forma, co wiąże się z ich charakterystyczną budową. Tutaj właściwie nie ma też żadnych ograniczeń. Pikowanie można ułożyć jak się chce. Na pewno wadą jest tkanina obiciowa. W przypadku drewnianych modeli, poplamienie nie jest żadnym problemem. Jednak może być problemem, jeśli wybierzemy łóżka tapicerowane. I jest to właściwie jedyny minus, który można modelom tego typu przypisać. Jedną z wad obiciowych łóżek jest też przecieranie się materiału. Nie dotyczy to na przykład ekoskór, ale już zamszu tak.

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w całym domu i kiedy je nabywamy, najczęściej decydujemy się właśnie na łóżka drewniane. Drewno jest surowcem naturalnym, co więc może lepiej wspierać odpoczynek i relaks będący naturalną czynnością, niż materiał, dzięki któremu znajdziemy się bliżej przyrody? Łóżka drewniane są bardzo wygodne, przyjemnie pachną lasem i gwarantują spokojny sen. W dzisiejszych czasach, gdy z każdej strony otaczają nas sztuczne wyroby, materiały syntetyczne, warto zdecydować się na zakup mebli z drewna i stworzyć w domu przytulną, ciepłą i naturalną atmosferę.

Arleta Janus-Roesler

Grupa Chrobry sp. z o.o.