Drewno bukowe

Informacja o stosowanym przez nas drewnie bukowym:

Drewno bukowe jest materiałem twardym, który dzięki swoim właściwościom doskonale nadaje się do produkcji trwałych mebli.

Materiał na produkowane przez nas meble bukowe pochodzi z polskich lasów. Kupujemy deskę drewnianą i tniemy ją na małe kawałki, odrzucając te elementy, które posiadają sęki i skazy. Następnie całość łączymy ponownie za pomocą technologii mikrowczepowej w litą płytę drewnianą, z której wykonujemy meble. Dzięki temu rozwiązaniu Klient otrzymuje od nas mebel wolny od skaz i sęków na zewnątrz.

Zdjęcie przedstawia stosowany przez nas materiał:

 

Buk to jeden z najstarszych gatunków europejskich drzew. Jest on nazywany „królem drzew liściastych”, bowiem to najwszechstronniejszy rodzaj drewna, który można wykorzystać aż na około 250 sposobów! Drewno bukowe jest twarde, a jednocześnie nie tak trudne w obróbce, z tego też powodu dość często wykorzystywane jest do produkcji mebli. Z uwagi na to, że jest ono twarde i zbite, szczególnie nadaje się do produkcji mebli, które w przyszłości mają być poddane sporym obciążeniom. Barwa drewna bukowego jest jasna, najczęściej blado-żółta bądź też czerwonawo-brązowa. Dość charakterystyczne są dla tego rodzaju drewna występujące na jego powierzchni ciemniejsze plamki oraz prążki.

Lite drewno bukowe ma wyjątkowy charakter samo w sobie, jak również kształtuje charakter domu, nadaje poczucie trwałości. Jeśli jest fachowo wykonane, przetrwa wiele wcieleń, a meble wykonane z wysokiej jakości drewna mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie, będąc zawsze na czasie.