Drewno sosnowe

Informacja o stosowanym przez nas drewnie sosnowym:

Korzystamy z drewna sosnowego, które pochodzi z polskich lasów. Z reguły kupujemy litą deskę sosnową, którą następnie tniemy na mniejsze części w celu odrzucenia elementów, które posiadają sęki i skazy. Następnie całość sklejamy w litą płytę drewnianą, łączoną na tzw. "mikrowczepy", z której powstają nasze meble. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient otrzymuje od nas produkt całkowicie wolny od sęków i skaz na zewnętrznej stronie. Jednocześnie zapobiega ono wykrzywianiu i naturalnej "pracy" drewna pod wpływem specyficznej wilgotności powietrza.
 
Drewno sosnowe w kolorze naturalnym może po jakimś czasie zmienić kolor. Jest to uzależnione od natężenia światła oraz wilgotności i uznajemy to za całkowicie naturalne zjawisko. 

 

Zdjęcie stosowanego przez nas materiału:

 

Drewno sosnowe to najpopularniejsze drewno iglaste stosowane w Polsce. Sosna posiada wyraźne słoje koloru pomarańczowo-brązowego. Drewno młode jest jasnego koloru, biało-żółtego, które z wiekiem staje się bardziej żółto-pomarańczowe. Jest łatwe w obróbce, mocne i wytrzymałe, dlatego jest powszechnie stosowane w budownictwie. We wnętrzu tworzy przyjemny klimat lasu, dzięki owym uroczym słojom.

Z pewnością nie da się przebić naturalnego drewna w aranżacji wnętrza, chcąc uzyskać ciepły, niepowtarzalny charakter, urok i trwałość. Drewno nigdy nie wychodzi z mody – dzięki czemu jest to mądry sposób inwestowania przy projektowaniu wnętrz swojego domu.